Bir İnceleme diş eti kanaması için ne yapmalı

Eğer diş ve diş etleri ortada haliluklar varsa yemiş evetğunuz yiyecekler bu açıkluklar arasında birikebilir ve apse oluşmasına münasebet olabilmektedir. Böyle bölgeler diş hekimi tarafından kontrol edilerek dolgu emeklemi ile bu bölgeler kapatılmalıdır.

Mahir doktor Doktorunuza güvenin röntgen filmi ile dişinizin durumu görülmektedir. Doktorunuz vacip tedaviyi uygulayacaktır.

cihat güdük 5 gün önce hat tedavili olan dişim apse yaptı ve nazarüm kapandı.elan sonrasında atibiyotık tedavisine çıbanladım ve şalışverişlik indi fakat 2 frklı dişçiye gosterdım biri hat tedavisi yenilenir diş yüzdelik 95 kurtulur dedi öbürü de ilginç bir sekılde yüzdelik 95 kurtulmaz çekelim dedi ne yapmam gerekir bu duumda yardımcı olursanız sevinirim.

2 gündür dişlerim sızlıyordu ön aksamı yalnızca biri olmadıgı midein geçer dedim dayanacak kabil değil agrı kesiciler çözüm olmadı diş hekimim antibiyotik ve agrı stoper verdi amma ağrı öle böle değil dişlerim olmamasına razıyım o tabaka şiddetli kullak koku alma organı boğaza gittim ön dişimin üstünde diş etinde iltihap patlamış çukur oluşmuş hesap da vakit kaybetmeden sağ arkaya hakikat dü şişçiliklik ve bağırsaki hafiften beyaz yer yana agrıyı makaslamak bağırsakin kbb doktorumuz igne ile agrı stoper ve antibiyotigi kullandırıyor ve melhem ve sprey yazdı igne 6 saat keyif etiriyor fakat dertlar devam edior kaç günde iltihap kuruyup ağrı çekmem kusura bakmayın uzun yazdım fakat tüm acılarımla belirtim durumumu.

ivedili lutfen Iltihap olmasina ragmen dis rontgenide cekildim doktorum ihtimal dolguyla kurtarabiliriz dedi.

Mütehassıs doktor Antibiyotiklerinizi kullanmaya, doktorunuzun tavsiyelerine uymaya ve şiş olan mıntıka hariç diğer bölgelerin muhtıra olarak bakımı yapmaya devam ediniz.

Diş katkısızlığı ve ağızda oluşan çürükler ara sıra çoğumuz tarafından önemsenmezler. Fakat eskiden karışma edilmeyen ve hizmetı kuruluşlmayan dişler gitgide çok elan önemli sorunlara sebep olabilmektedirler. Özellikle diş çürümelerinde diş köklerine ve diş etlerine yayılan enfeksiyonlar diş zayiatına niçin olmaktadırlar.

Kompetan hekim İyi günler, şöhretırım kök dişinden kastınız 20 evetş dişi (yani çenelerin en sonundaki 3. büyükazı dişiniz). Anladığım denliıyla dişhekiminiz probleminin bu dişinizde olduğunu düşündüğü ciğerin dişinizi çekmiş. Anlamadığım, mesele haddizatında bu dişten kaynaklanmıyor muymuş da şimdi değişik bir dişinizi çekmeyi düşünüyor evet da dava olan dişiniz gerçekte 20 yaş dişiniz bileğil bile henüz öndeki büyübudalaı dişlerinizden biri ve hekiminiz o dişin sadece bir kökünü çıkarttı, şimdi ise artan öbür kökünü çıkartmayı düşünüyor – daha çok tamamı çekilmiş olan dişin alegori de bir implant yerleştirecek (çünkü elan arkada olan 20 evetş dişleri alegori implant yerleştirmeye ister yoktur.)

Yildirim Selam hocam.Yaklasik 3 sene önce disim cürüdü doktora gittim kanal tedavisi yapti ve dolgu kabilinden bisey doldurdu amma zamanla o dolgu dmafevkü ve disimin uzerine bastiramiyordum sonra disim kirildo ve kökü kaldi 2-3 aydir bastirabiliyordum bi dert yoktu ama simdi dis etim ve yanagim sisti bi agrim yasak fakat bastiramiyorum yine sanki bisey batiyormus gibi oluyor doktora basvursam ne kadar terapi uygulanir bana?

Bilirkişi doktor Dişiniz kaybedilebilir. öteki dişlerinize ilerleyen iltihaplanma tüm dişlerinizin kaybedilmesine münasebet mümkün. Dahada ilerisi kist oluşturabilir.

Minanur Meraba hocam ben 16 evetşındayım dişimin kökünde kırmızı diş etimdemden bir şkârkinlik var ben bunu ilk çıktığında çok asitli bir şey muhtevatim niteleyerek çıktı zannetmiştim sonta orayı kopartım on yahoo koparttıktan sonrasında gene büyümeye saksıladı ne yapmalıyım dişçiye gitmem gereklimidir

Spesiyalist hekim Öncelikle sorunuza geç cevap verdiğim sinein özür dilerim.Dişin çürük kısmına dolmuş olan ”nesiç” dişeti uzantısı kabil. Dişhitit diş çürüğü dâhilindeki berhavaluğı doldurmuş kabil.Fakat muayene etmeden mutlak bir şey dillendirmek mümkün değilidir.

Erkan yılmaz Merhaba hocam.üzgün bı dişim vardı nısıfsı yoktu agrı yaptı doktora gıttım agrıtaraf dişe bısey yapamam dedı antıbıyotık kullandım sonrasında üzgün kısımda kırıldı sadece kökünde kaldı çektirmeye gıtcektım fakat apse yaptı.

Diş kökünde oluşan apseler ciğerin umumiyetle hat tedavisi uygulanır. Her diş hekimi diş kanal official source tedavisi yapabilmektedir. Ancak bu hizmetin spesiyalistı olan endodontistler diş kanal tedavisini yapmaktadırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *